Dębe Wielkie: Szkolny Turniej w Bubble Footbal

Sport Wt. 08.06.2021 11:54:00
08
cze 2021

Bubble Football to gra wymyślona przez Norwegów. Zasady są takie same jak w piłce nożnej, zabawa różni się wyłącznie tym, że wszyscy biegają po boisku ukryci w wielkich, wypełnionych powietrzem kulach. Zawodnicy co chwilę zderzają się ze sobą, a gra pełna jest spektakularnych i zabawnych wywrotek.

W środę 2 czerwca w dębskiej hali sportowej rozegrany został Szkolny Turniej w Bubble Footbal. Organizatorami rozgrywek w piłkę nożną w bańkach byli: dyrektor dębskiego GOSiRu Rafał Wtulich oraz Paweł Laszuk- nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Dębem Wielkim. Zawody odbywały się w ramach zajęć szkolnych, a ich celem była integracja młodzieży oraz ukazanie, nowej, innowatorskiej formy spędzania wolnego czasu. Do udział w turnieju zgłosiło się 8 drużyn.
Emocji, spektakularnych zdarzeń nie brakowało. Rozgrywkom towarzyszyło mnóstwo uśmiechu. Kilka minut po godz. 12:00 już wszystko było jasne. Brąz zgarnęli zawodnicy z 6C. Środkowa lokata na podium została zarezerwowana przez chłopców z 6C. Po zaciekłym meczu finałowym o którego wyniku przesądził konkurs rzutów karnych na najwyższym stopniu podium stanęli gracze z klasy 7C.
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc z rąk organizatorów odebrali pamiątkowe medale, które ufundowane zostały ze środków GOSiR Dębe Wielkie.