Mińsk Mazowiecki

„Eko-Recyklinki z „Piątki” – już po raz szósty mają dobre rady na elektroodpady

Region Śr. 06.04.2022 10:52:32
06
kwi 2022

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim już po raz szósty przystępuje do ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”. Mińska „Piątka” trzykrotnie stanęła na podium, zdobywając trzecie miejsce w tym konkursie. Zespół „Eko- Recyklinki" w składzie: Maria Gorczyca, Wiktoria Szeląg, Aleksandra Truszko, Daria Bańka i Alicja Pawelec wraz z ze swoim opiekunem - Edytą Kopeć, reprezentują szkołę w ekologicznych działaniach konkursowych.

W ramach realizacji zadań konkursowych uczniowie przeprowadzają pogadanki i wywiady wśród nauczycieli, rodziców, pracowników różnych firm na temat zasad postępowania z elektroodpadami oraz rozdają ulotki.

W szkole zostały wykonane gazetki informacyjne pod hasłem „Elektroodpady albo zdrowie-wybieraj sam!!!”   Prowadzone są  zajęcia edukacyjne dla uczniów naszej szkoły - pogadanki i warsztaty.

Ekologiczne działania konkursowe szkoły promowane są w lokalnych mediach. Uczniowie biorą udział w dwóch konkursach plastycznych o tematyce elektroodpadów oraz w szkolnym konkursie zbiórki zużytych baterii.

Finałem działań będzie zbiórka elektroodpadów  w SP 5 , która odbędzie się w poniedziałek, 25 kwietnia (w  godz. 12.00-19.00 ) oraz we wtorek 26 kwietnia (w godz. 8.00-17.00).

Inf. pras.
JS

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.