Mińsk Mazowiecki

Dzielnicowi uratowali psa

Region Pt. 30.07.2021 13:24:39
30
lip 2021

fotoDwóch dzielnicowych z Mińska Mazowieckiego uratowało uwięzionego w domu psa. Zwierzak był przestraszony i wychudzony. Policjanci zapewnili mu niezbędną pomoc, napoili go i nakarmili. Poinformowany dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przysłał na miejsce zdarzenia Straż Pożarną oraz Patrol Animal Rescue Poland.

Do dzielnicowych mińskiej komendy wpłynęła informacja od zaniepokojonego obywatela, który powiedział, że w jednym z domów znajduje się zamknięty pies. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. W związku z występującymi w ostatnich dniach wysokimi temperaturami oraz prawdopodobieństwem tego, że zwierzę zostało bez dostępu do jedzenia oraz picia na miejsce dyżurny przysłał Straż Pożarna oraz Patrol Animal Rescue Poland.

Mundurowi od razu zauważyli, że pies jest bardzo przestraszony i wychudzony. Jego stan oraz warunki w jakich przebywał zagrażał jego życiu i zdrowiu. Jak się okazało właściciel zamknął psa w jednym pokoju bez dostępu do wody i jedzenia i postanowił wyjechać na kilka dni. Policjanci zapewnili mu niezbędną pomoc, napoili go i nakarmili. Pies został przekazany osobie, która zobowiązała się zaopiekować nim do czasu znalezienia nowego właściciela.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim gratulują godnej naśladowania postawy obywatela, który nie został obojętny na krzywdę czworonoga i powiadomił odpowiednie służby.

Za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa – właścicielowi grozi do 3 lat więzienia.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.