Diecezja siedlecka

41.PPP: kim jest dla mnie Jezus Chrystus?

Kościół Czw. 05.08.2021 07:42:49
05
sie 2021

Dziś jest ten dzień, w którym 41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę przekroczy Wisłę i z diecezji siedleckiej przejdzie do diecezji radomskiej. Każdego dnia pątnicy są bliżej swojego celu.

Na szlaku 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę są już wszystkie grupy kolumny siedleckiej i kolumny bialskiej. Kolumna siedlecka dotarła 4 sierpnia do Dęblina. Apel Jasnogórski, którego mogliście Państwo słuchać na naszej antenie, poprowadziły grupy 1 i 2.

Rankiem 5 sierpnia pielgrzymi z grup 1, 2, 5 i 1B Szarej wzięli udział w Mszy Świętej w kościele Świętego Piusa V. Wspólnej modlitwie przewodniczył ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski. Podczas homilii ksiądz biskup mówił: „Na pielgrzymce przychodzi taki dzień, w którym pątnicy opuszczają teren diecezji siedleckiej i wchodzą do diecezji radomskiej. Dziś jest ten dzień. Po kilku dniach pielgrzymowania przekroczymy Wisłę i pójdziemy tam, gdzie każdego dnia będzie już bliżej Matki Bożej. Ale tu nie chodzi o kilometry, ale o coś zupełnie innego. Bo w pielgrzymowaniu życia, w pielgrzymowaniu na Jasną Górą, przychodzą takie dni, kiedy trzeba zmierzyć się z najważniejszymi pytaniami naszego życia. I jest takie pytanie: za kogo ludzie uważają Syna Bożego? Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus. I chcielibyśmy aby nasza odpowiedź była taka jak Szymona Piotra: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. I nie chodzi tylko o to, aby chodzić za Jezusem, ale aby w swoim sercu dać Bogu najlepszą odpowiedź: uznaniu Jezusa jako swojego Pana. I do tego jesteśmy dziś zaproszeni”.

Po Eucharystii pątnicy wyruszyli w drogę. Dziś przekroczą Wisłę, opuszczając diecezję siedlecką. Dziś grupy kolumny siedleckiej będzie odwiedzał ksiądz Jakub Kozak. Będzie mówił o sakramencie małżeństwa.

Kolumna siedlecka dotrze dziś popołudniem do Czarnolasu. Kolumna bialska, która noc spędziła w Żyrzynie, dotrze do Łagowa i Eustachowa.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
mr. i rodzina Czw. 05.08.2021 06:47:39

Widzę że podąża w pielgrzymce Ksiądz T. Kostecki. "Odkryty" nie dawno przeze mnie dzięki prowadzonemu przez Księdza kanałowi w internecie. Ksiądz przez duże K, właściwy dla obecnych trudnych czasów. Niech Matka Boska udzieli mu wszelkich łask potrzebnych w trudnej pracy.

Wieloletni pielgrzym Czw. 05.08.2021 04:49:26

Dzisiaj Kolumna Bialska będzie nocować w Łagowie i okolicach. Eustachów jest 4 dni przed końcem pielgrzymki. Pozdrawiam