Najlepsze suplementy w zasięgu ręki

Blok promocyjny Wt. 13.07.2021 14:15:26
13
lip 2021

Coraz większa świadomość na temat zdrowia i wyglądu sprawia, że coraz więcej z nas stara się nie tylko dbać o dietę, ale również o trening i właściwą suplementację. Suplementy są oczywiście różne i mają różne zastosowanie. Decydując się na nie warto się najpierw upewnić, czy są to specyfiki bezpieczne i czy pozwolą nam na osiągnięcie naszego celu, którym będzie nie tylko lepsza sylwetka, ale i zdrowie.

Różnego rodzaju spalaczy tłuszczu jest na rynku coraz więcej, co jest efektem ciągle zwiększającego się zapotrzebowania, jednak nie ze wszystkich warto korzystać. Zależy to nie tylko od ich ceny, ale również składu, a przede wszystkim badań, które są nad nimi prowadzone, a co za tym idzie bezpieczeństwa ich stosowania. Nie ma nic złego w kupowaniu suplementów w Internecie, ale kiedy to robimy, nie możemy mieć żadnych wątpliwości, że zarówno sam suplement, jak i miejsce, w którym je kupujemy, są godne zaufania.

Stężony kwas linolowy zadba o nasze zdrowie

Stężony kwas linolowy, czyli CLA to kwas zaliczany do kwasów tłuszczowych nienasyconych z grupy omega-6, który nie jest syntezowany przez organizm i o ile mimo tego bardzo rzadko spotykane są jego niedobory prowadzące do chorób, to zwiększanie jego ilości w organizmie bardzo dobrze wspomaga spalanie tłuszczu przez wpływ na prawidłowe funkcjonowanie przemiany materii. CLA + Green Tea jest ekstraktem z zielonej herbaty w kapsułkach (alternatywną jest CLA Softgel). Poza sprzężonym kwasem linolowym zawiera skoncentrowany ekstrakt z zielonej herbaty zawarty w łatwo przyswajalnych i doskonale wchłanianych przez organizm żelowych kapsułkach.

Komu jest polecane CLA?

Poza oczywistym wspomaganiem spalania tłuszczu warto zwrócić uwagę na to, że kwas jest zalecany zarówno osobom aktywnym, prowadzącym trening i im szczególnie pomoże spalać tłuszcz (musimy przy tym pamiętać, że CLA wspomaga ten proces, nie zastępując aktywnego trybu życia), jak i osobom prowadzącym siedzący tryb życia, ponieważ mogą oni cierpieć na niedobór substancji, które dzięki CLA mogą otrzymać. Bardzo ważnym elementem CLA jest witamina E, której właściwa suplementacja pomaga w walce ze stresem oksydacyjnym. Stres oksydacyjny wpływa na szybsze starzenie się organizmu i na miażdżycę, chorobę Parkinsona czy Alzheimera. Zapobiegając stresowi oksydacyjnemu wpływamy na jego walkę z patogenami. Krótko mówiąc CLA nie tylko pomaga nam w spalaniu tłuszczu, ale też generalnie dba o nasze zdrowie.

Stosowanie CLA

Aby suplement diety był bezpieczny, musimy przede wszystkim mieć go z pewnego źródła i dobrze znać jego skład. Znaczenie ma jednak również stosowanie go zgodnie z zalecanym dawkowaniem. Jedną kapsułkę należy popić szklanką wody trzy razy dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub zaraz po nim i stosować systematycznie przez sześć – osiem tygodni. W jednej kapsułce znajduje się 1440 mg sprzężonego kwasu linolowego, 600 mg ekstraktu z zielonej herbaty (Camelliasinensis), zawierającej 50% EGCG oraz 2,01 mg witaminy E. Dzięki temu połączeniu jest to jeden z najciekawszych suplementów, które nie tylko wspomagają spalanie tłuszczu, ale też doskonale wpływają na samopoczucie.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.